Menu Close

,,Pojūčių takas”

Mūsų įstaigoje įrengtas pojūčių takas. Tai galimybė vaikams basomis žygiuoti per kankorėžius, akmenukus, medžio žievę, smėlį, žolę. Kankorėžiais pojūčiai ir išbandymas nesibaigia. Smagu po aštrių akmenukų pereiti paprasčiausiai žolyte. Šis takas leidžia patirti visą netikėtų pojūčių gamą ir privers nusišypsoti ar suspiegti iš netikėtumo kiekvieną vaiką. Pasivaikščiojimas juo padeda atpalaiduoti pavargusias pėdas, pajusti teigiamų emocijų ir energijos antplūdį, pažadina iš snaudulio, sumažina stresą. Kol saulutė mus džiugina, nusiavėme batukus ir leidomės į pojūčių kelionę. Vaikai vaikščiodami basi po žoles, akmenėliais, kankorėžiais mankština pėdutes. Tokiais pasivaikščiojimais stimuliuojami vaikų pėdose esantys taškai, kurie turi įtakos bendrai savijautai ir net atskiroms kūno dalims, taip pat pagrindinė prevencinė priemonė prieš plokščiapėdystę. Toks vaikščiojimo būdas atpalaiduoja pavargusias pėdas, pagerina kraujo ir limfos cirkuliaciją, mažina stresą, visą kūną užplūsta lengvumo pojūtis, o pati pėdų oda tampa švelni.
Sveikatingumo tako nauda: vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, masažuojamos kojos. Pėdose yra veikiamos nervų sistemos zonos – iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei suaktyvina visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį.
,Tipenimas basomis moko atidumo, nes reikia įdėmiau žiūrėti, kur ir kaip dedi pėdas. Einant basomis kojelėmis, vaikams ne tik masažuojami padukai, bet ir pajunta pojūčių skirtumą užlipę ant kankorėžio ar akmenėlio. Vaikai atlieka ne tik sveikatinimo, bet ir pažinimo vaidmenį. Pojūčių take vaikai pasisemia teigiamos gamtos energijos, atsipalaiduoja, gauna žinių iš gamtos, patiria begalę teigiamų emocijų. 👣👣👣
Skip to content